Вынікі другога этапа рэспубліканскай алімпіяды

Дата: 2 декабря 2017 в 15:29, Обновлено 27 декабря 2017 в 15:40
100 просмотров

Завяршыўся другі этап рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах сярод вучняў 9-11 класаў. У склад каманды нашай школы увайшлі наступныя вучні: Мінько Мікіта, Вароновіч Святлана (біялогія), Мароз Уладзіслаў (фізіка), Язерская Карына, Карповіч Ганна, Жукоўскі Яўгеній (працоўнае навучанне), Грэбнева Ірына (нямецкая мова, беларуская мова), Альховік Марта (беларуская мова).
Паспяховым і рэзультатыўным быў удзел у алімпіядзе дзяўчынак 10 і 11 класа. Варановіч Святлана атрымала дыплом ІІ ступені па біялогіі, а Грэбнева Ірына- дыплом І ступені па нямецкай мове. Таксама неабходна адзначыць, што Ірына ўвайшла ў склад раённай каманды на ІІІ этап рэспубліканскай алімпіяды, які адбудзецца ў Гродна ў студзені. Віншуем пераможцаў і жадаем далейшых поспехаў!